dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

środa, 2 maja 2012

Porównanie systemów CMS

 
Strony www są coraz bardziej rozbudowane i złożone. Dzięki systemowi zarządzania treścią osoba nie posiadająca specjalistycznej wiedzy jest w stanie administrować stroną www, rozbudowywać ją o kolejne kategorie i treści. Pozostaje pytanie który CMS wybrać?

Porównanie atrakcyjnych narzędzi cms dla PHP
Tworzenie stron www w teraźniejszych latach bardziej zaczyna przypominać tworzenie programów a niżeli tworzenie witryn internetowych. Witryny www są coraz bardziej rozbudowane i złożone. Dzięki systemowi administrowania treścią osoba nie posiadająca specjalistycznej zdolności jest w stanie rozporządzać stroną www, rozbudowywać ją o następne kategorie i treści.
Gotowe rozwiązania znamiennie obniżają wydatek, zatem nie profitowe jest sporządzanie prywatnego oprogramowania zarządzania treścią w wypadku malutkich witryn www. Na rynku jest osiągalnych wiele bezpłatnych systemów administrowania treścią. Skupimy się na porównaniu ich dobrych i słabych witryn. Pod obserwację weźmiemy trzy najpopularniejsze programy: drupal, joomla! a także wordPress.
Funkcje:

Wszelkie produkty mają mnogość popularnych opcji. Słabością wordPressa jest deficyt obsługi capcha przez co system ten jest bardzo podatny na spamerskie komentarze. Drupal jako wyłączny przydaje się dla witryn które są odzwierciedleniem pewnych sekwencji procesów biznesowych (np. wypełniania cyklu formularzy). Inne dwa systemy nie dostarczają takiej funkcjonalności. Tylko joomla po zainstalowaniu dodatku wspiera wyświetlanie planów. Dla witryn eCommerce wyraźnie odradzany jest wordPress. Nie posiada on właściwie wszelkich mechanizmów ułatwiających przewodzenie takiego interesu. Pozostałe dwa systemy po zainstalowaniu dodatkó zapewniają obsługę płatności online, koszyka zakupów czy naliczania określanych stóp podatkowych.
Prostoduszność użytku:

Wyłącznie drupal spośród upodabnianych narzędzi proponuje naturalne kreatory konfiguracji, niestety jako wyłączny także nie posiada ucieleśnionego edytora WYSIWYG zatem nieodzowne jest zainstalowanie dodatku.
Popularność:

Wszystkie trzy programy są bardzo znane i posiadają zbiór dodatków. Lecz pod tym aspektem na czele są wordPress i joomla.
Wszystkie trzy cms'y są godne uwagi lecz dobór konkretnego powinien być podporządkowany przewidywaną funkcjonalnością witryny. Wdrażając system CMS warto wybierać profesjonalną i dobrą firmę specjalizującą się w tworzeniu stron i aplikacji internetowych ponieważ to zagwarantuje nam że strona www pozostanie stworzona poprawnie i dostosowana do naszych wymagań.
Zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter !
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz