dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

poniedziałek, 2 stycznia 2012

Jakich zabiegów nie powinieneś stosować przy zakładaniu adresu strony www…

 
Adres internetowy, domena internetowa, adres strony www, czy nawet adres DNS - niezależnie od tego jak je nazwiemy, oznaczają to samo. Droga prowadząca do Twojej strony www, sklepu internetowego czy portalu może być jasna i prosta lub trudna i skomplikowana. 

 
Co więcej, nie o samą nazwę tu chodzi – przynajmniej nie dosłownie. Jeżeli jesteś ciekawy, co takiego ma wpływ na to, jak internauci interpretują adresy stron internetowych, czytaj dalej…

Dziś domena internetowa nie tylko ułatwia poruszanie się po miliardach adresów komputerów w sieci, ale staje się integralną częścią firmy i strony www, którą reprezentuje i powinna być dobierana do tej roli w najbardziej odpowiedni sposób. Już za chwilę dowiesz się czego nie powinieneś stosować przy zakładaniu nowego adresu swojej strony internetowej – wiedz, że to naprawdę bardzo ważne.

Przede wszystkim, osoby, które są laikami w sprawach związanych z Internetem, często mylą domenę z subdomeną, która jest przyznawana w firmach udostępniających serwery. Dlaczego piszemy o tym najpierw?  Ponieważ jest to najpoważniejszy błąd, który przedstawia firmę jako nieprofesjonalną, i całkowicie skostniałą, która nie odnajduje się w realiach rynkowych.


Pokaż swoim klientom, że Twoja firma jest nowoczesna, że dba o swój marketing w sieci, a uwierz mi, że Twoja wiarygodność w oczach Twoich klientów wzrośnie.


Kolejnym problemem o jakim warto wspomnieć jest stosowanie przedrostków i przyrostków w nazwach domen. I tak jak w nazwie sklepu internetowego czy firmy oferującej księgowość on-line przedrostek e-handel, e-ksiegowosc będą pasowały idealnie, tak przy firmie budowlanej nie koniecznie. Ponad to, staraj się nie łączyć przedrostków i przyrostków jednocześnie. Wiedz że e-budowa24 to nie jest najlepsza nazwa dla firmy budowlanej.


Ostatnią kwestią jaką poruszymy w tym artykule jest błędna kwalifikacja domeny funkcjonalnej.


Nie wiem czy wiesz, ale rozszerzenia domenowe powstały po to by osoba odwiedzająca dany adres rozróżniała firmę działającą komercyjnie od organizacji społecznej, czy instytucji publicznej tudzież edukacyjnej.


Pamiętaj, że zakładanie adresu firmowego z końcówką org.pl jest błędem, który nie tylko stawia właściciela w złym świetle, ale również wprowadza klienta w błąd. Jeżeli więc zakładasz stronę www dla działalności komercyjnej, stosuj końcówkę com.pl.


Powoli zbliżamy się do końca. Wierzę, że po przeczytaniu tego artykułu zwrócisz większą uwagę na aspekty związane z wyborem adresu internetowego, które zostały przed chwilą naświetlone.


Wiedz, że kiedy weźmiesz sobie do serca powyższe rady, tworzenie stron www twojego serwisu internetowego, nabierze jeszcze większego sensu ponieważ fundament Twojej strony będzie naprawdę mocny – a będzie nim właśnie Twoja przemyślana i spójna domena.
Zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz